O nas
Aktualności
Komunikaty
Kalendarz wydarzeń
Szkolenia
Wydawnictwa
Linki
Porady
Przetargi
Galeria
Galeria - archiwum
Forum

 

 

 

 

 

 

 

Sport wyczynowy
    Sport powszechny
    Sport międzynarodowy
    Dyscypliny

 

Szkolenia


IX Konferencja Szkoleniowa dla Nauczycieli SWFiS
Rok rocznie, od 1998 roku, Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego organizuje i przeprowadza Konferencje Szkoleniowe dla Nauczycieli Akademickich Studiów Wychowania Fizycznego i Sportu.

W tegorocznej IX Konferencji, która odbyła się w Centralnym Ośrodki Sportu Akademickiego w Wilkasach k/Giżycka w dniach 12-17 czerwca br. brali udział nauczyciele akademiccy z 33 uczelni z całej Polski z: 8 uniwersytetów (Warszawski, Gdański, Śląski, Jagielloński, Szczeciński, Warmińsko-Mazurski, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy), 7 politechnik (Poznań, Szczecin, Kraków, Częstochowa, Łódź, Warszawa, F. PŚ Rybnik), 4 akademii medycznych (Kraków, Warszawa, Wrocław, Lublin), 3 akademii rolniczych (Kraków, Wrocław, Szczecin), 3 ekonomicznych (Poznań, Katowice, Warszawa), oraz po jednym z Akademii: Podlaskiej Siedlce, Morskiej Szczecin, PWSZ Nysa, WSZiF Wrocław, WSK Łódź, GWSzP Mysłowice, PWSBiA Warszawa i WSAP Białystok. Razem 105 osób.

Biostenix Sensi Oil
Pomoc dla uszu nadchodzi!
http://kulnaro.pl/biostenix-sensi-oil-perfekcyjna-higiena-uszu/


Program metodyczno-dydaktyczny doszkalania nauczycieli obejmował 7 dyscyplin sportu. Prowadzącymi w poszczególnych grupach byli: tenis ziemny dr Barbara Olsza, AWF Katowice, kulturystyka Halina Kunicka, ZWKF Gorzów Wlkp., siatkówka mgr Jerzy Uzarowicz, szef Studium Doskonalenia i Kształcenia Kadr AWF Kraków, koszykówka Wojciech Wójcik, kierownik SWFiS AM Wrocław, pływanie dr Andrzej Żurawik, AWF Katowice, aerobic sportowy mgr Ewa Suchanowska, Politechnika Gdańsk i Żywila Brańska, AWF Warszawa, i po raz pierwszy tańce: Jan Łosakiewicz, Uniwersytet Warszawski i Jarosław Wojciechowski, WSZiP Warszawa.

Nauczyciele uczestniczą w zajęciach praktycznych i teoretycznych. Prowadzący prezentują najnowsze tendencje techniki i taktyki w danej dyscyplinie sportu, interpretacje aktualnych przepisów sędziowskich, ale przede wszystkim dostosowują program do specyfiki prowadzenia zajęć sportowych ze studentami. Wszystko po to, by nauczyciele, którzy ukończyli studia przed laty, mogli uzupełnić swoje umiejętności, warsztat pracy, bo jak twierdził Pierre de Couberin: - W sporcie szybko się traci to, co się zyskało, gdy nad tym nie czuwamy! ( cyt. "Etiudy olimpijskiej o nadziei i pięknie".

HalinaSzkolenie wolontariuszy na AMŚ
W dniach 9-11.06.2006 r. w Górkach Zachodnich odbyło się szkolenie wolontariuszy na Akademickie Mistrzostwa Świata organizowane w tym roku w Polsce.

Szkolenie rozpoczęło się na obiektach AWFiS Gdańsk prezentacją uczelni i organizatora AMŚ 2006 w Piłce Ręcznej. Pozostała część zajęć teoretycznych i praktycznych odbyła się w ośrodku COSA AZS w Górkach Zachodnich. Zajęcia przeprowadzili wielokrotni wolontariusze i organizatorzy międzynarodowych wydarzeń sportowych: Kol. Dariusz Dobosiewicz i Kol. Karolina Rohan.

W trakcie wykładów i warsztatów uczestnicy zapoznali się:
- funkcjonowaniem AZS,
- działalności międzynarodowych organizacji sportu akademickiego, ze szczególnym uwazględnieniem FISU i EUSA,
- procedurami akredytacyjnymi na międzynarodowych zawodach Mistrzowskich (AMŚ, AME),
- wartsztatem i organizacją stanowiska pracy wolontariusza.

Na koniec odbyły się warsztaty psychologiczne dla przyszłych wolontariuszy, których podczas AMŚ mogą spotkać bardzo różne - nie przywidywalne nie raz - sytuacje, muszą być także gotowi do pracy w grupie.

W trakcie weekendowego szkolenia nie zabrakło także czasu na czynny sport co zapewnili studenci KU AZS Gdańsk: rozegrano m.in. mecz rugby na plaży. Przyszli wolontariusze dzielnie dopingowali również naszą reprezentacje podczas pierwszego jej wystepu na MŚ. I to był chyba jedyny smutny punkt programu.AZS ZG

polityka prywatnosci  |   mapa serwisu